Forum BRE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010

Ići dole

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010

Počalji od Милош Čet 10 Sep 2009, 03:13

Antić: ''Francuzi nadahnuti, ali važno je da smo zadržali prednost''

Selektor Srbije istakao posle utakmice da su Francuzi igrali nadahnuto i pokazali veliki individualni kvalitet, ali i da je ipak najvažnije što je značajna prednost Srbije na tabeli zadržana.
Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Antic-velika6034020090902082147
Srbija večeras nije uspela da iskoristi gotovo osamdeset minuta prednosti igrača više, uz rano vođstvo preko Milijaša iz penala.

Anri je u 30. minutu kaznio opreznu igru ''orlova'', pa će na promociju u sigurnog učesnika Svetskog prvenstva, reprezentativci Srbije sačekati makar do meča protiv Rumunije 10. oktobra.

Selektor Antić posle utakmice nije bio nezadovoljan rezultatom. Istakao je da je posle teškog meča najvažnije što je zadržana značajna bodovna prednost nad Francuzima.

''Francuska je bila veoma nadahnuta, njihov individualni kvalitet je sve vreme bio opasnost po nas, imali su odličnu pas igru. Ipak, bitno je da smo zadržali četiri boda prednosti posle utakmice koja je igrana po ne baš idealnim klimatskim uslovima. Nadam se da će i protiv Rumunije biti pun stadion i da ćemo tada konačno obezbediti plasman u Južnu Afriku'', izjavio je Antić.

Selektor Francuske Rejmond Domenek nije se pojavio na konferenciji za novinare posle utakmice.

Nazad na vrh Ići dole

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Grupa 1: Portugal bi hteo na SP, ali ne da Švedska

Počalji od Милош Čet 10 Sep 2009, 03:15

Grupa 1: Portugal bi hteo na SP, ali ne da Švedska

Portugal dobio u Budimpešti, ali Švećani i dalje drže drugu poziciju. Danci nisu iskoristili šansu protiv Albanije.
Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Ronaldo-veca3036120090605163231
Portugal je očekivano slavio u Budimpešti minimalnim rezultatom, a za to mu je bio dovoljan gol Pepea mu 10. minutu.

Šveđani su veoma teško slavili na Malti. Posle prvih 45 minuta bilo je neočekivanih 0:0, ali je tri boda, zlata vredna, Švedkoj doneo Azopardi autogolom u 81. minutu.

Danska nije uspela da obezbedi bodove koje bije direktno odveli u Južnu Afriku pošto je u Tirani remizirala sa Albanijom. Poveli su Danci golom Bentnera u 40., ali je Bogdani u 51. minuitu postigao gol za konačnih 1:1.

Grupa 1:
18:30 Malta – Švedska 0:1
20:30 Albanija – Danska 1:1
20:45 Mađarska – Portugal 0:1

Tabela:
Danska 18 bodova (8 Cool, Švedska 15 (Cool, Portugal 13 (Cool Mađarska 13(Cool, Albanija 7 (9), Malta 1(9)

Милош
Милош
Admin BRE
Admin BRE

Godina : 32

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Grupa 3: Slovačka blizu Južne Afrike

Počalji od Милош Čet 10 Sep 2009, 03:16

Grupa 3: Slovačka blizu Južne Afrike

Slovačla pobedola Severnu Irsku u Belfastu i došla u poziciju da se direktno plasira na SP. Slovenija na pragu baraža, Češka sa sedmicom protiv San Marina i dalje daleko.
Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Slovacka-veca6249020090908163156
Slovačka je pobedom protiv Severne Irske došla u situaciju da se direktno plasira na Svetsko prvenstvo, pošto ima četiri boda prednisti u odnosu na rivala kojeg je u sredu savladala u Belfastu sa 2:0.

Prijatno iznenađenje priredila je Slovenija koja je bila ubedljiva protiv Poljske i slavila sa 3:0. Ova pobeda je ''zmajčeke'' dovela u poziciju da ostvari baraž.

U trku za mesto koje vodi u Južnu Afriku uključila se i Češka koja je ubedljivo sa 7:0 savladala nejaki San Marino, a Milan Baroš je postigao čak četiri gola.

Grupa 3:
17:20 Češka – San Marino 7:0
20:45 Severna Irska – Slovačka 0:2
20:45 Slovenija – Poljska 3:0

Tabela:
Slovačka 19 bodova(Cool, Severna Irska 14(9), Slovenija 14(Cool, Češka 12(Cool, Poljska 11(Cool, San Marino 0(9)

Милош
Милош
Admin BRE
Admin BRE

Godina : 32

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Grupa 4: Nemačka i Rusija nastavljaju trku

Počalji od Милош Čet 10 Sep 2009, 03:18

Grupa 4: Nemačka i Rusija nastavljaju trku

Nemačka je bez većih problema savladala Azerbejdžan sa 4:0, dok su Rusi u finišu meča slavili sa 3:1 protiv Velsa u Kardifu. Finska nije uspela da savlada Lihtenštajn. U nadrnom kolu Rusija dočekuju Nemačku i tada pada odluka o putniku u Južnu Afriku.
Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Nemacka-1-velika382020090325110551
Najveće iznenađenje u Grupi 4 priredio je Lihtenštajn koji je u Vaduzu uspeo da izbori remi u meču sa Fincima. Vodeća Nemačka lako je izašla na kraj sa Azerbejdžanom, dok je Rusija na gostovanju protiv Velsa upisala novu „trojku“.

"Panceri" su u protiv Azrebejdžana do prednosti došli golom Balaka sa 11 metara u 14. minutu, a igrača više u nastavku maksimalno su iskoristili i postigli još tri gola. Klose je bio dvostruki strelac u 54. i 71. minutu, akonačnih 4:0 postavio je Podolski u 70. minutu.

Rusija je porvela protiv Velsa u 36.minutu kada je precizan bio Semšov, ali na startu drugog poluvremena Kolins domaćinu donosi izjednačenje. Ipak Rusija stiže do novih bodova, Ingaševič je strelac u 71. minutu, a u 90. minutu Pavličenko postavlja konačnih 1:3.

Iznenađenje je priredio Lihtenštajn koji je uspeo da protiv Finaca izbori remi. Litmanen je u 74. minutu doneo prednost gostima, ali već u sledećoj akciji Lihtenštajn preko Polverina stiže do boda.

Godina : 32

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Grupa 5: BiH sve bliža baražu, Španija u Južnoj Africi

Počalji od Милош Čet 10 Sep 2009, 03:20

Grupa 5: BiH sve bliža baražu, Španija u Južnoj Africi

BiH i Turska odigrali su nerešeno 1:1 u Zenici, a Ćirini puleni sve su bliže baražu. Jermenija je na domaćem terenu nadigrala Belgiju sa 2:1. Španija nastavila pobedonosni niz i protiv Estonije i otišla na Svetsko prvenstvo.
Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Misimovic16116020090904185744
Derbi u Zenici završen je bez pobednika što ide na ruku selekciji BiH. Jermenija je na domaćem terenu upisalu pobedu protiv Belgije. Španci u Južnoj Africi.

Početak meča u Zenici bio je šokantan za domaćina. Emre Belozoglu utišao je Bilino polje u već u 4.minutu i Turcima doveo željeno vođstvo. Bosanci su se brzo konsolidovali i u 25.minutu preko Salihovića stigli su do izjenačenja.

U nastavku golova nije bilo, a više razloga za zadovoljstvo imaju Bosanci koji dva kola pre kraja imaju četiri boda više od Turske.

U meču koji mije imao rezultatski značaj Jermenija je slavila protiv Belgije sa 2:1. U 23. minutu radost domaćima donosi Goharijan, a prednost duplira Hosvepijan u 52. minutu. Belgijanci su do kraja meča uspeli samo da golom De Kamarga u 90. minutu ublaže poraz.

Španija je Meridi i teoretski obezebdila plasman na Svetsko prvenstvo. Savladana je Estonija sa 3:0 i zabeležena osma pobeda u ovim kvalifikacijama.

Estonce je načeo Fabregas u 33.minutu, a pobeda je potvrđena u samom finišu meča. Prvo je Kazorla u 82.minutu povisio na 2:0, da bi u u poslednjim trenutcima Mata postavio konačan rezultat.

Godina : 32

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Grupa 6: Kiks Ukrajine, brutalna osveta Engleza

Počalji od Милош Čet 10 Sep 2009, 03:22

Grupa 6: Kiks Ukrajine, brutalna osveta Engleza

Ukrajina stigla u Minsku samo do boda protiv Belorusije. Kazahstan siguran protiv slabašne Andore. Engleska demolirala Hravtsku sa 5:1 i tako joj se osvetila za poraz od pre dve godine u kvalifikacijama za EP.
Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Lampard26153120090905151719
Imperija je uzvratila i to žestoko. Osveta Engleza u velikom stilu, pa se Hrvati kući vraćaju sa pet lopti u mreži. Reprezentacija Ukrajine remijem sa Belorusijom napravila je korak unazad na putu do Južne Afrike. Kazahstanci nisu imali problema protiv Andore. Posle prvih 45. minuta Engeska vodi sa 2:0 protiv Hrvatske.

Reprezntacija Engleske u derbiju demolirala Hrvatsku sa 5:1. Lampard je naćeo Hrvate već u 7. minutu sa penaltika, a u 17. minutu Džerard je povisio na 2:0.

U nsatavku engezi želji osvete nastavljaju sa napadima, pa Frenk Lapmard u 59.minutu svojim drugim golom povećava vođstvo domaćih na 3:0. "Vatreni" su bili potpuno razbijeni, a Džerard u 67. minutu pogađa za 4:0. Eduardo pet minuta kasnije smanjuje na 4:1, a konačan rezultat postavlja Vejn Runi u 78. minutu.

Ovom pobedom Engleska je obezebdila plasman na SP u južnoj Africi, a Hrvatska i Ukrajina nastavljaju borbu za baraž.

Selekcija Ukrajnie stigla je u Minska sa namerom da pobedom i izbije na drugo mesto u grupi jer Hrvatska gosovala na Vembliju. Ponovo se pokazalo da nema lako osvojenih bodova, a Belorusija je remijem bez golova načinila veliku uslugu selekciji Hrvatske.

Kazahstan je lako savladao autsajdera Andoru sa 3:1.

Godina : 32

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Grupa 7: Austrijanci osvojili bod u Rumuniji

Počalji od Милош Čet 10 Sep 2009, 03:23

Grupa 7: Austrijanci osvojili bod u Rumuniji

Druga večerašnja utakmica kvalifikacione Grupe 7, između Rumunije i Austrije završena je nerešenim rezultatom 1:1. Gosti do boda stigli desetak minuta pre kraja.
Rumunija nije uspela da dođe do pobede pred svojim navijačima, posle odlične partije u Parizu pre četiri dana.

Rumuni su večeras ponovo remizirali, ovoga puta protiv Austrije. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Bukur je doveo Rumune u vođstvo u 54. minutu, ali je Franc Šajmer u 82. minutu postavio konačnih 1:1.

Ovim rezultatom mogu da budu najzadovoljniji Francuzi, kojima nije ugroženo drugo mesto na tabeli.

U toku je meč na Marakani, gde su se sastale selekcije Srbije i Francuske.

Милош
Милош
Admin BRE
Admin BRE

Godina : 32

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Grupa 8: Crna Gora ponovo bez pobede, Italija na korak od Južne Afrike

Počalji od Милош Čet 10 Sep 2009, 03:24

Grupa 8: Crna Gora ponovo bez pobede, Italija na korak od Južne Afrike

Crna Gora ponovo nije uspela da ostvari toliko željenu prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. Večeras su Crnogorci bili veoma blizu uspeha, ali su na kraju došli samo do boda. Italija je učvrstila vođstvo pobedom nad Bugarskom od 2:0.
Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Kanavaro6122020090905013042
Italijani su večerašnjom pobedom u Torinu odmakli četiri boda Republici Irskoj, pa se sada nalaze na pragu plasmana na Svetsko prvenstvo. Sve dileme su rešene već u prvom poluvremenu. Prvi gol je postigao Fabio Groso u 11. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Vićenco Jakvinta u 40.

U drugom večerašnjem meču u Grupi 8, Crna Gora je samo remizirala protiv Kipra, pa i posle osam odigranih utakmica nema pobedu u kvalifikacijama. Kapiten Mirko Vučinić je doveo ''sokolove'' u vođstvo u 59. minutu, ali je samo šest minuta kasnije Okas izjednačio i postavio konačnih 1:1, što je zadržalo Kiprane na tabeli ispred Crnogoraca.

Vodeća Italija sada ima 20 bodova, Irska 16, Bugarska 11, Kipar 6, Crna Gora 5, a Gruzija 3.
Милош
Милош
Admin BRE
Admin BRE

Godina : 32

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Grupa 9: Holanđani slavili i u Glazgovu, Norvežani ipak drugi

Počalji od Милош Čet 10 Sep 2009, 03:25

Grupa 9: Holanđani slavili i u Glazgovu, Norvežani ipak drugi

Holanđani su u velikom stili završili takmičenje u Grupi 9. Ostvarili su i osmu uzastopnu pobedu, kojom su onemogućili Škotsku da se plasira u baraž. Trijumf Holanđana iskoristili Norvežani pobedom nada Makedonijom i osvojili drugo mesto.
Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Rise5412020090812160131
Večeras je završeno takmičenje u kvalifikacionoj Grupi 9. Oko deset minuta je delilo Škote od osvajanja boda koji bi im omogućio da zadrže drugo mesto, ali je gol Elije u 82. minutu doneo novu pobedu Holanđanima i tako odveo Norvežane do drugog mesta, pošto su večeras savladali Makedoniju sa 2:1.

Norveška je povela već u 2. minutu golom Helstada. U 25. je prednost duplirao Rise, a počasni gol za Makedonce postigao je Boban Grnčarov u 79. minutu.

Holandija je, dakle, sa stopostotnim učinkom završila kvalifikacije i osvojila prvo mesto sa 24 boda. Norveška je druga sa 10, koliko ima i Škotska, a Makedonija je ostala na 7. Poslednji je Island sa 5 osvojenih bodova.
Милош
Милош
Admin BRE
Admin BRE

Godina : 32

Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Empty Re: Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Juznoj Africi 2010